ספארי משפחתי בנמיביה

14 ימי ספארי משפחתי מקיף בנמיביה

ספארי מקיף וייחודי, בו תחשפו למגוון הנופים והפעילויות שמציעה נמיביה, בדגש למשפחה. תבקרו בדיונות החול האדירות, תצפו באלפי כלבי ים, תצאו לפעילויות ימיות, וגולת הכותרת, תבקרו בפארק הלאומי אטושה, מהשמורות החשובות ביותר באפריקה.

עונה מומלצת: אפריל – אוקטובר

חיות בר בהן ניתן לצפות: אריות, נמרים, פילים, קרנפים שחורים ולבנים, תאואים, זברות, ג'ירף, אימפלות, דישונים, כלבי ים, צ'יטות, קרורודילים, היפופוטמים, שועלים, תנים, מגוון ציפורים כגון הפלמינגו, נשרים, עייטים, יענים.

תכנית לדוגמה:

יום 1: Windhoek
וינדהוק היא עיר הבירה של נמיביה, וממוקמת באזור המרכזי של המדינה. היא ביתם של כ-250000 איש, ובעלת אוירה קונטיננטלית, המשלבת אורחות חיים אפריקאיים ואירופאיים.
עם הגיעכם לשדה התעופה, תאספו על ידי נציגנו, ותועברו לאכסניה במרכז העיר (ארוחת ערב ובוקר).
באכסניה אוירה בלתי פורמאלית, והיא קרובה לבנקים, מסעדות וחנויות. באכסניה שרותי אינטרנט וטלויזיה בכבלים. אם יהיה לכם זמן, תוכלו לסייר בעיר, ואף להצטרף לטיול סוסים בשקיעה (בתשלום נפרד).

יום 2: Namibgrens Guest Farm
הבוקר תצאו דרומה ל Namibgrens , הממוקמת בסמוך לפס Spreetshoogte אשר ממנה נשקף נוף מדברי משגע. . שם תהנו מטיול רגלי קצר אל נקודות נוף ציוריות הממוקמות על המתלול המשקיף על המדבר הנמיבי.
בדרככם תפגשו שפע חי וצומח, ותזכו בהזדמנות לצלם ראמים, סוגי אנטילופות כדוגמת ה Eland, Kudu Bledsbok, זברות ושפני סלע. לחילופין, תוכלו לסייר בחווה בה תבלו את הלילה, ולהתרשם מפעילות החווה, ולהרגע על שפת הבריכה. ניתן גם לצאת לסיור לעת שקיעת השמש. ניתן גם לצאת לספארי רכוב בחווה.
בלילה תשנו בקמפינג ותאכלו ארוחת ערב שיבשל המדריך (BLD).

יום 3-4: Sesriaem – Namib Naukluft Park
היום תצאו לאתר הקמפינג Sesriem, השער לדיונות החול המפורסמות של נמיביה. אתר הקמפינג שוכן בין רכסי ההרים במזרח, לדיונות החול אשר במערב. את שמו קיבל מקניון Sesriem הסמוך. אחר הצהריים תצאו לטיול רגלי בדיונה ותצפו בשקיעה מרהיבה.
למחרת בבוקר תצאו מן המחנה כשעה לפני הזריחה, על מנת ולהגיע לאזור Sossusvlei בזמן שהדיונות משנות צבען עם הזריחה.  היום תטילו באזור יפהפה זה ברגל, תבקרו Dead Vlei, שם תראו שלדי עצים על רקע הדיונות הכתומות, תזכורת לימים בהם אזור זה היה שופע במים. העמק מוקף בדיונות שגבהן כבנין בן 70 קומות, ונחשבות לדיונות החול הגבוהות בעולם. בנוסף, תתענגו על טיםוס על דיונות החול, ולגלוש בחזרה למטה. את ארוחת הבוקר תאטכלו בשטח, בסביבה מדהימה זו. בדרך חזרה תעברו במה שמונה "דיונה 45", הדיונה המצולמת ביותר בנמיביה. את ארוחת צהריים תאכל במחנה ולאחר מנוחה, תבקרו בקניון Sesriem, 4 ק"מ מן המחנה. בלילה תלונו באתר  הקמפינג ותהנו מארוחות פרי יצירתו של המדריך.

( BLD )

יום 5-6: Swakopmund (Hotel A La Mar)
לאחר ארוחת הבוקר, תצאו לWalvis Bay . בדרככם תעברו בעיירה Solitaire , ותתרשמו מהחיים בעיירה מדברית נמיבית. מכאן תמשיכו על הגיעכם ל Walvis Bay, אזור ביצות מים, המוגן באמנת RAMSAR. האזור הוא ביתן של עופות מים רבים, בהם הפלמינגו הגדול והקטן. בזמן שהמדריך יכין את ארוחת הצהריים, תסיירו באגם ותהנו ממגוון בעלי הכנף. לאחר הארוחה, תצאו לנסיעה קצרה לביקור בחוות המלח, אחת התעשיות הייחודיות בנמיביה. לאחר מכן תצאו לעיירה ההיסטורית Swakopmund, אשר ידועה גם במגוון אפשרויות הבילוי בה. בעיירה ניתן להצטרף לפעילויות שונות כגון שיט ימי הכולל צפייה בדולפנים והאכלת כלבי ים, מאכלי ים שונים ושמפניה על הסיפון. לחלופין ניתן לטוס מעל דיונות החול, לצות במקום בו הדיונות גולשות למי הים.  ניתן להזמין פעילויות אופציונליות מראש לנוחיותכם. במקום ישנו חוף בטוח לשחייה ,אקווריום מעניין ומוזיאון.
( יום 5 – BL ; יום 6 – B )

יום 7: Spitzkoppe, South Damaraland
לאחר ארוחת הבוקר, תצאו צפונה לאורך ה Skeleton Coast, אשר מצדו האחד אדמת סחף ומדבר, ומצדו השני חוף האוקיאנוס. בדרך תבקרו ב Cape Cross, מקום מושבם של אלפי כלבי ים, אשר מונים כ 100000 פרטים בזמן עונת הרבייה. לאחר תצפית מהנה בבעלי חיים אלוף תמשיכו לSpitzkoppe , אזור וולקני עתיק המתנשא כ-700 מטרים מעל סביבתו. המערכת אקולוגית במקום מאוד פגיעה ועדינה, בה ניתן לראות תצורות סלע מוזרות פרי ארוזיה וסחף.  במקום גם ציורי בושמן עתיקים.
הלילה תלונו בקמפינג. אין באתר מקלחות, אולם יפי האזור וייחודו מפצים על כך.
את ארוחת הערב תכינו עם המדריך. (BLD)

יום 8-9: Hoada Community Camp, Northern Damaraland
בבוקר תאספו מדריך מקומי, שיקח אתכם לסיור מודרך בביקורכם באזור תחריטי הסלע.  לאחר הביקור, תמשיכו בדרככם עד הגיעכם למחנה הקהילתי Hoada. מחנה זה נפתח רק בשנת 2012, ותפקידו לתמוך באמצעות תיירות אחראית בתעסוקה מקומית, שרותי חינוך ורפואה לאנשי המקום, ויש לו גם תפקיד חשוב בשימור בעלי החיים במקום, וצמצום הקונפליקט בין בני האדם לבעלי חיים כמו פילים, צ'יטות, אריות ונמרים.
השהייה במקום כוללת לינה בלבד, וניתן לבחור תכנית יומית מתוך מגוון הפעילויות שמציע המקום, כגון רכיבה על סוסים, מעקב אחר קרנפים וחיפוש פילי מדבר.

יום 10-13: הפארק הלאומי אטושה:
יום 10: Dolomite Camp, בקתות ספארי (BLD)
יום 11-12: Okaukuejo, קמפינג (BLD)
לאחר ארוחת הבוקר תצאו לפארק הלאומי המפורסם אטושה.  במשך שלושת הימים הקרובים תחקרו את הפארק, ותקדישו את זמנכם לחיפוש ולצפייה בבעלי החיים בשמורה, אשר בה מתקיימות עתודות בעלי החיים מהחשובות באפריקה. השמורה היא ביתם של מעל ל 115 יונקים ובכללם מינים בסכנת הכחדה כמו הברדלס והקרנף השחור, כמו גם פילים, אריות, צבועים וג'ירפות.  בנוסף יש באטושה 340 מינים של ציפורים ובהם מינים נדירים של ניצים ונשרים.

יום 13: Elegant Farmstead
היום תעזבו בעצב את שמורת אטושה המפוארת. תסעו דרומה עד לצפונה של עיר הבירה Windhoek, לחוות Elegant. בדרך תעצרו בעיירה קטנה בשם Okahandja, שם תוכלו לנסות כשרונכם במשא ומתן על עבודות העץ המקומיות. החווה מציעה פרטיות מירבית, והיא נקודת עצירה אידיאלית לפני ההגעה לבירה וסיום החופשה. במקום בריכת שחיה, שרותי כביסה, אינטרנט אלחוטי, ופינת קפה.
ארוחות טעימות מוגשות באויר הפתוח או בחדר אוכל מסוכך. תוכלו לטעות מארוחות בוקר אנגלית, ארוחות צהריים קלות, וארוחת ערב בת 3 מנות. יש במקום גם טרקלין סיגרים, ובקבוק יין או שניים ממרתף היינות, ינעימו את ערביכם. במקום גם בור מים מואר, לצפייה אחרונה בחיות הבר במקום.
לינה בחדר ( BLD )

יום 14: סיום התכנית
היום תחזרו לעיר הבירה, לשדה התעופה לטיסתכם הביתה.

ניתן לשנות את סוג ואופי הלינה

* התכנית להמחשה ולהשראה בלבד, וניתן לשנותה על פי רצון הלקוח