ספארי גורילות ושימפנזים באוגנדה

בעקבות קרובים רחוקים – 14 ימי ספארי מקיף באוגנדה

ספארי מקיף במגוון בתי גידול אפריקאיים. ספארי במקורות הנילוס, מעקב אחר "חמשת הגדולים" בסוואנה, וגולת הכותרת, מסע ליערות הגשם, וצפייה בגורילות ההרים ובשימפנזים.

חוויה בלתי נשכחת של טבע עצום ומגע עם התושבים המקומיים, מסבירי הפנים.

מומלץ כל השנה למעט אפריל - מאי.

חיות הבר הן ניתן לצפות בתכנית: גורילות, שימפנזים, חמשת הגדולים, מגוון עצום של ציפורים

תכנית לדוגמה:

יום 1: הגעה

עם נחיתתכם בשדה התעופה אנטבה, תפגשו את נציג החברה, ותועברו ללינה בקמפלה.

יום 2: Murchison Falls

עם שחר תצאו לכיוון מפלי מורצ'יסון. בדרככם תעברו במגוון תצורות נוף, מסוואנה אפריקאית טיפוסית, ועד יערות גשם טרופיים. עם הגיעכם, בשעות הצהריים, תבקרו בראש המפלים לתצפית, ומייד לאחר מכן, תצאו לשייט של 3 שעות בבסיס המפלים, בינות להיפופוטמים מפהקים וקרוקודילים אימתניים. המקום הינו גן עדן אמיתי לחובבי צפרות.

יום 3: Murchison Falls

עם שחר, תצאו במעבורת לאחת מגדות הנהר, שם תבצעו ספארי מקיף בשמורה. השמורה, שכוללת מגוון תצורות נוף, היא ביתם של 76 מיני יונקים, בהם תאואים, ג'ירפים, נמרים ועוד רבים אחרים. הספארי מסתיים באחת מנקודות התצפית היפות בכל אפריקה, באחד המפלים המהווים את מקורות הנילוס. בהמשך תתחילו בנסיעה דרומה, אולם לא לפני שתבצעו טרק לחיפוש שימפנזים (ניתן לביצוע גם בקיבלה וגם ביער קלינזו, אשר ליד שמורת המלכה אליזבט)

יום 4: Kibale

עם שחר תתחילו בנסיעה ארוכה לכיוון הפארק הלאומי קיבלה, שם תפגשו את הקופים הנפוצים באוגנדה. בדרככם, תעברו בכפרים מקומיים, במטעי תה, ובנופים מרהיבים.

לינה באזור השמורה

יום 5: Kibale

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לטיול רגלי בשמורת קיבלה, במעקב אחר קופים שונים, כגון קופי קולובוס, קופי ורווט, וכו'. אם יתמזל מזלכם, תפגשו גם בשימפנזים.

לינה כאמש

יום 6: Queen Elizabeth National Park

היום תמשיכו בנסיעה לכיוון שמורת המלכה אליזבט. בדרככם, תעברו אל מול רכסי הרונזורי הייחודי, תעברו בין כפרים שונים, ואל מול נופים אפריקאיים ייחודיים לאוגנדה.

יום 7: Queen Elizabeth National Park

מוקדם בבוקר תצאו לספארי בשמורה, בה תוכלו לראות את חמשת הגדולים, ואת שאר חיות הבר האפריקאיות הטיפוסיות, דוגמת הצבועים, חזירי היבלות וכדומה. במהלך הספארי תצפה בפלמינגו סביב בריכות מלח ובציפורים רבות אחרות.

בצהריים, תצאו לשייט מרתק בשמורת פארק אליזבט, בתעלת קאזינגה. במהלך השייט תתודאו להיפופוטמים, ולקרוקודילים הענקיים, ולפילים אשר משתכשכים במימי התעלה.

לינה כאמש

יום 8: Ishahah

עם שחר תמשיך בדרך מרתקת לכיוון אישאשה. הדרך עוברת בנוף סוואנה עצום, ביתם של חיות בר רבות, בינהם אוכלוסיית אריות שידועה ביכולת הטיפוס המרשימה על עצים.

זו אחת מנסיעות הספארי הטובות ביותר באפריקה!!

יום 9: Ishasha – Bwindi Forest

מוקדם בבוקר תצאו לכיוון יער בווינדי הבלתי חדיר. בדרככם, תבצעו נסיעת ספארי באישאשה. בשעות אחר הצהריים תגיעו ליעדכם, ללב יער הגשם, ללינה.

אם תגיעו מספיק מוקדם, תצאו להליכה בכפר ותפגשו את התושבים המקומיים.

יום 10: טרק בעקבות גורילות ההרים

עם שחר תצאו עם מדריך לחיפוש הגורילות ביער בווינדי. זו אחת החוויות המרגשות ביותר באפריקה, אשר במהלכה תפגשו משפחות של גורילות מטווח קצר.

קצב ההליכה תלוי במיקום הגורילות

עם סיום הטרק, תמשיכו בדרככם לאגם בנוניוני

יום 11: Lake Bunyonyi

יום מנוחה באגם בוניוניי, המצוי בגובה של 1840 מטר מעל פני הים.

במקום תוכלו לבצע מגוון פעילויות, כגון שייט, הליכות נוף, שחייה וכדומה.

לינה כבלילה הקודם

יום 12: Lake Mburu

היום תצאו לאגם מבורו, הידוע בזכות עדרי הזברה העצומים המתגודדים לחופיו. אחר הצהריים תצאו לספארי מקיף בשמורה.

לינה בשמורה

יום 13: אנטבה

עם שחר, תוכלו להספיק לצאת לספארי רגלי ולהתרשם בפעם האחרונה מחיות הבר של אוגנדה. לאחר מכן, תתחילו בנסיעה לכיוון אנטבה. בדרככם,  תבקרו בביצות המים בחיפוש אחר ציפור ה Shoe Bill

יום 14: עזיבה

בהתאם לתכנית הטיסה, איסוף לשדה

סיום התכנית

*התכנית הינה לדוגמה ולהשראה, וניתן לשנותה בהתאם לצורך ולהרכב הקבוצה.