אודות

בשבילנו חיות הבר הן העיקר

אנחנו מתכננים טיולי בעלי חיים מאז 2001. טיילנו בחלקים נרחבים של הגלובוס, בכ-20 מדינות , בהן חיפשנו ומצאנו בעלי חיים מעניינים ופראיים.

אנחנו מציעים מגוון דרכים בכדי למצוא את חיית הבר ולעקוב אחריה. ברכבי ספארי, בסירות קאנו, בכדור פורח, על גבי פילים וכמובן ברגל. בכל דרך בה ניתן להגדיל את הסיכוי לצפות, ללמוד ולהנות מבעל החיים בסביבתו הטבעית.


אנחנו ממשיכים לחקור, לחפש ולצלם חיות בר, על מנת ולהמשיך ולהגדיל את מגוון אפשרויות הטיול, על מנת ולספק את הייעוץ העדכני, ולתכנן את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

אנחנו יוצרים שותפויות עם מדריכים, מפעילי ספארי, אנשי טבע, אנשי מדע וחברות לוגיסטיות, בכל רחבי העולם, בשמורות הטבע המובילות, וכן בכפרים קטנים ואינטימיים. ביחד עם שותפים אלו, אנחנו מתכננים טיולי בעלי חיים מגוונים ומעניינים הן כנושא עיקרי, והן כחלק מחופשה.

אנחנו מציעים מגוון רחב של מקומות לינה ורמות אירוח, אולם מתמקדים בלינה איכותית וקרובה למקום מחייתם של בעלי החיים.

אנחנו מתכננים טיולים בהתאם לרצון הלקוח, ומארגנים את החופשה המושלמת עבור חובבי חיות בר המעוניינים בתצפית בבעל חיים ספציפי, ועבור לקוחות המעוניינים בחוויה ייחודית כחלק מחופשתם.


אנחנו מאמינים בשמירת טבע ועוסקים בכך באופן פעיל. אנחנו מאמינים כי המפתח לשימורם של בעלי החיים בסביבתם הטבעית תיתכן רק בשיתוף הקהילות המקומיות , תוך יצירת פרנסה ברת קיימא. לכן, אנחנו עובדים אך ורק עם ספקים ונותני שירות מקומיים.

אנחנו מאמינים כי ידע מוביל למודעות, ומודעות תורמת לשמירת טבע ובעלי חיים. לכן הצבנו לנו למטרה לתכנן טיולי בעלי חיים לכל שכבת גיל ולכל תחומי עניין.

אנחנו היחידים בעולם שמתמודדים עם האתגרים שבהנגשת תחום טיולי בעלי חיים, לאנשים בעלי מוגבלויות.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אמנה סביבתית

מעבר ליצירת התנאים האופטימאליים, המאפשרים לכם לצפות בחיות בר בסביבתן הטבעית, המטרה המוצהרת של "עולם הספארי" הינה להשאיר כל מקום אותו אנו עוזבים במצב טוב יותר משהיה לפני שהגענו אליו.

עם התרחבותה של התיירות המודרנית כמעט לכל פינה על פני כדור הארץ, הולך ומתבהר התפקיד שלנו, כתיירים וכעוסקים בתחום התיירות, בשמירה על משאבי הטבע, שמירה על חיות הבר וסביבתן הטבעית, בשימורן של תרבויות מקומיות, ובשיפור תנאי החיים של האוכלוסיות המקומיות בארצות בהן אנו מבקרים.

ההבדל בין תיירות ברת קיימא ואחראית לתיירות הרסנית הוא עניין של בחירה מודעת.

בחירה בין סגנון טיול שפועל בשיתוף פעולה עם האוכלוסייה המקומית, תוך כיבוד הערכים התרבותיים המקומיים ושמירה על הטבע המקומי על פני זה אשר מתעלם משמירת טבע ומתמיכה בקהילות מקומיות.

בחירה בין תיירות השואפת להשאיר את החותם הסביבתי הנמוך ביותר האפשרי, לבין תיירות בזבזנית, הצורכת משאבי טבע באופן מופרז.

מאחר וכל טיול שונה ממשנהו, ולכל טיול פוטנציאל תרומה או פגיעה שונה, אנו דואגים לבחון כל טיול באופן הוליסטי, על מנת ולהבטיח כי בסך הכל, לכל טיול תהיה השפעה חיובית כוללת על הסביבה.

לצורך כך, גיבשנו מנגנון המבטיח את קיומם של כלל טיולינו באופן האחראי והסביבתי ביותר.

המנגנון כולל חמש קטגוריות אשר משקפות באופן הטוב ביותר את תפיסת עולמה של "עולם הספארי":

מידת הידידותיות לאטמוספירה:

טיולים ידידותיים לאטמוספירה הינם טיולים בהם מתבצע שימוש מינימלי ברכב.

גזי הפליטה של כלי הרכב, ובמיוחד של רכבי הספארי פוגעים פגיעה משמעותית באטמוספירה, ותורמים ליצירת גזי חממה.

אנו מעודדים טיולים המשלבים טרקים, טיולי אופניים, שייט בסירות ועוד, על מנת ולצמצם במידה הרבה ביותר את השימוש ברכבים מזהמים.

מאחר וישנם טיולים אשר השימוש ברכב הינו חלק בלתי נפרד מאופי הטיול, אנו דואגים ליצירת מנגנון פיצוי, אשר מחזק את הקטגוריות הבאות ברשימה.

לדוגמה, אם אנו מוציאים טיול אשר רובו ככולו מתקיים ברכב ספארי, אחוז התרומה לקהילה או לארגונים סביבתיים מתוך הכנסות הטיול, יהיה הגבוה ביותר ביחס לשאר הטיולים, בדיוק באותו אופן, שאם נאסוף בקבוק אשר נזרק אל ערוץ נחל, נאסוף גם את זה שלידו.

מידת הידידותיות לאוכלוסיית חיות הבר ולתחומי מחייתן:

מאחר ומרבית טיולינו עוסקים בתצפיות בחיות בר בסביבתן הטבעית, מוטלת עלינו החובה לדאוג כי כל הטיולים שלנו יתבצעו תוך שמירת טבע קפדנית ושמירה על חוקי הסביבה המקומיים, ובמקרים רבים אף מעבר לכך.

החברות עימן אנו עובדים והמדריכים אותם אנו מעסיקים מחוייבים לנושא שמירת הטבע באופן אבסולוטי, וללא פשרות.

מידת השפעה על הקהילה המקומית:

בטיולינו אנו מעודדים חילופי ידע תרבותיים עם הקהילות המקומיות.

אנו מעודדים מפגשים בשווקים, בדרכים, באתרים שונים ועוד.

המדריך המקומי אשר ילווה אתכם בכל טיול שלנו, הוא שגריר מצויין אשר יחשוף אתכם למנהגי המקומיים ולאורחות חייהם, ואתם, לוקחים על עצמכם להיות שגרירים מצויינים לתרבות ולמנהגים שלנו.

זיכרו כי המטען התרבותי והרגשי אותו אתם לוקחים הביתה בתום הטיול, זהה למטען התרבותי והרגשי אותו לוקח המדריך שלכם או כל אחד אחר בו אתם פוגשים, לביתו ולמשפחתו.

יתרון המקומיות:

עולם הספארי שמה דגש רב על רכישת מירב שירותיה ממוסדות ומעסקים מקומיים.

מעל ל 60% מעלות הטיול, עובר ישירות לקהילות מקומיות לצורך שיפור תנאי מחייתן ולשגשוגן.

למספר הזה אין אח ורע בכל תעשיית תיירות החוץ, ואנו גאים בכך מאוד!

שינוי לטובה:

קטגוריית השינוי לטובה עוסקת בתרומה כספית ישירה לקהילות מקומיות, מיזמי שימור טבע ומחקרי סביבה שונים.

בכל שנה אנו בוחרים פרויקט אשר מקבל מאיתנו תרומה כספית ,המבוססת על ההכנסות מאותה שנה.

העובדה כי כל טיול וטיול נבחן על פי חמש הקטגוריות הנ"ל, מבטיחה לכם כי בחרתם בתיירות אחראית וכי אתם חלק ממאמץ גדול ואמיתי לשמירת טבע, העשרה תרבותית ותמיכה בקהילות מקומיות.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

התמודדות עם משבר האקלים

ניטרול חתימת פחמן – להמשיך לטייל מבלי להשאיר עקבות

איך תגיבו אם נספר לכם שתוספת של 15$ לעלות הטיול יכולה להציל את כדור הארץ?

ענף התיירות הינו אחד המזהמים ביותר בהשוואה לענפי התעשייה השונים.

כל טיול בחו"ל, ללא קשר למידת האקולוגיות שלו, יוצר חתימת פחמן כבדה, אשר מזינה ומעצימה את שינויי האקלים להם אנו עדים.

הטיסה, הרכבים בהם אנו משתמשים בטיולים, בתי המלון, סירות, ומה לא, לכולם יש חתימת פחמן.

מכאן, כשאנו יוצאים לטייל, ובמהלך פרק זמן של מספר ימים, נהנים מטיסות בין לאומיות ופנימיות, נסיעה ברכבי שטח, סירות, ומלונות, אנו משפיעים לרעה על בריאות כדור הארץ.

לכן, אם רוצים להמשיך ולטייל, תוך כדי שמירה על הסביבה, עלינו ליצור מנגנון אשר מנטרל את חתימת הפחמן שלנו.

כדי לייצר מנגנון כזה, פנינו למומחים אשר עזרו לנו בחישוב ערכי חתימת הפחמן בטיול ממוצע, ובמציאת פתרונות מתאימים לניטרול חתימת הפחמן המתקבלת מטיול כזה. גילינו כי בממוצע, כל אדם היוצא לטיול ספארי רכוב למשך עשרה ימים, משאיר אחריו חתימת פחמן בשווי של כ 1400 קילו.

כדי לבטל את ההשפעה של 1400 קילו, נידרש לנטוע עץ לאדם ליום, למשך כל עשרת ימי הטיול.

עלות נטיעת עץ היא 1.5 דולר, ולכן, אם כל אדם אשר יוצא לטיול של עשרה ימים, יוסיף 15$ לעלות הטיול, שיועברו לקהילות המקומיות לצורך נטיעת עצים, נקבל טיול מדהים, עם חתימת פחמן אפסית, וללא השפעה סביבתית כלל!!

"עולם הספארי" מחוייבת לאחריות סביבתית, וגאה לייצר את המשוואה הזו, בה, על ידי שיתוף פעולה מסוג זה נוכל להמשיך להנות מתיירות סביבתית איכותית, ובמקביל, לשמור על כדור הארץ!


ליצירת קשר - לחצו כאן!