ספארי קלאסי במסגרת קבוצתית

תכנית ספארי קבוצתית קלאסית

ספארי בטנזניה נחשב לספארי הטוב ביותר באפריקה.

תכנית זו מכסה 5 ימי ספארי, במקומות הטובים ביותר. תכנית הספארי כוללת ביקור בשמורת אגם מניארה, ספארי במרכז הסרנגטי, בשילוב עם ביקור במכתש הנגורונגורו.

ייחודה של תכנית זו היא שתוכלו לבחור לפתוח אותה למצטרפים, וכך, להוזיל את התכנית.

ניתן לפתוח את התכנית לקבוצה, בכל עונות השנה, ובכל תאריך

התכנית מבוססת על לינה בחדר זוגי, במקומות לינה פשוטים, כאשר הרעיון הוא לאפשר שילובם של מטיילים נוספים לצורך הוזלת התכנית.

אם מעוניינים לצאת לתכנית זו באופן פרטי, ניתן לשדרג את מקום הלינה.

ניתן

תכנית הטיול:

יום 1: הגעה

עם נחיתתכם בשדה התעופה קילימנג'רו, יאסוף אתכם נציגנו למלונכם בארושה לתדרוך, מנוחה ולינה.

לינה ב Stereo Hotel על בסיס ארוחת בוקר

יום 2: אגם מניארה

היום תצאו מוקדם בדרככם לאגם מניארה.

הפארק הלאומי אגם מניארה הינו אחד הפארקים הקטנים ביותר הקיימים בטנזניה. עם זאת הפארק, אשר שליש משטחו מכוסה באגם, מציע את חוויות ספארי מלאה. הצמחייה הגדלה במקום מגוונת, וניתן למצוא במקום צמחייה המזוהה עם אזורי הסוואנה, אך מנגד ביצות ויערות עבותים. בתי הגידול במקום כוללים מישורי הצפה,  מתלולים סלעיים ואזור מיוער בו גדלים בעיקר עצי שיטה. כ-  11 בתי גידול שונים בסך הכל. קיומם של כל בתי הגידול הללו גם יחד גורם לכך שפארק זה הינו אחד הצפופים בעולם מבחינת הביומסה.

הפארק ידוע בעיקר בזכות אוכלוסיית האריות מטפסי העצים.

לינה ב Twiga Lodge

יום 3: סרנגטי

היום תצאו לכיוון מרכז הסרנגטי.

הפארק הלאומי סרנגטי הוא הותיק ביותר והפופולרי ביותר מבין הפארקים שיש למדינה להציע. הפארק משתרע על כ 14,763 קמ"ר, והוא השני בגודלו בטנזניה. הפארק הלאומי שמשמעות שמו בשפת המסאים היא "ערבות אין סופיות", הינו אתר מורשת עולמי ולאחרונה אף הוכרז כפלא עולם שביעי. את שטחה של שמורה נהוג לחלק לחציה הדרומי וחציה הצפוני שכן גבול מדיני בין טנזניה לקניה עובר במרכזה. הפארק הלאומי ידוע בעיקר בשל הנדידה המסיבית המתרחשת בתחומו, בה נודדים כמליון גנו וכ 200000 זברות בחיפושם אחר עשב רענן.

הסרנגטי היא ביתם של טורפים רבים, ומפגש עם להקת על של כ 40 אריות אינה מחזה נדיר. בנוסף, ניתן למצוא בשמורה נמרים, צבועים, צ'יטות וטורפים קטנים יותר כמו הסרוול וכדומה.

תוואי השטח של השמורה מגוון גם הוא. בעונות היבשות, נפרשות מול המבקר במקום שטחים עצומים של ערבות זהובות. אולם, בעונת הגשמים, שטחים אלו מתכסים בעשב רענן,וכך הסוואנות הופכות למרבצי דשא אדירים, בהם משובצים פרחי בר. כמו כן, בשיפולי הגבעות ניתן לצפות בתלי טרמיטים המתנשאים לגובה, עצי שיטה ועצי תאנה הגדלים בפראיות ונהרות זורמים.

לאחר נסיעה, שמחציתה נסיעת ספארי, תגיעו למרכז הסרנגטי. שם תמשיכו בספארי עד הערב. לינה ב Heritage Camp, מחנה אוהלים איכותי בלב הסרנגטי, ליצירת חוויית ספארי מושלמת!

יום 4: סרנגטי – מכתש הנגורונגורו

היום תצאו לכיוון מכתש הנגורונגורו.

הנסיעה למכתש הנגורונגורו ברובה היא נסיעת ספארי, ובמהלכה ניתן גם לראות את בני שבט המסאי בצידי הדרכים.

לינה ב Rhino Lodge

יום 5: מכתש הנגורונגורו – עזיבה

היום תבצעו ספארי בשמורת מכתש הנגורונגורו.

שמורת נגורונגורו מהווה חלק משטחו של אזור השימור אשר הוכר כאתר מורשת לאומי ע"י אונסק"ו .שמורת הנגורונגורו שוכנת בצפון טנזניה. מצפון מערב השמורה מצוי הפארק הלאומי סרנגטי. ואילו גבולותיה הדרום מזרחיים של השמורה מוגדרים ע"י השבר הסורי אפריקני.

לפני כ-2.5 מיליון שנה לערך, הייתה שמורת נגורונגורו הר וולקני עצום. כה גבוה היה הר זה , עד כי חוקרים משערים כי היה אף גבוה יותר מהר הקילמנג'רו. המכתש נוצר כתוצאה מקריסת ההר הוולקני אל פנים האדמה

הספארי במכתש הנגורנגורו עשיר ומרתק .  ניתן לצפות בעדרי פילים, זברות, צבאי תומפסון, צבאי גרנט, צבאי טופי ועוד. באשר לטורפים ניתן לצפות באריות, מספר הולך וגדל של צ'יטות וכמו כן בצבועים.

השמורה היא ביתם של מספר קרנפים שחורים אשר מצויים בסכנת הכחדה חמורה.

עם סיום הספארי תצאו לכיוון ארושה בזמן לטיסתכם.

סיום התכנית

 

עלות תכנית הספארי במסגרת פרטית: 2040$ לאדם בקבוצה של שניים

עלות תכנית הספארי במסגרת קבוצתית: 1775$ לאדם

תוספת ליחיד בחדר: 270$

 

כלול במחיר:

לינה בארושה עם ההגעה על בסיס ארוחת בוקר

כל ההסעות בתכנית

נהיגות ספארי ללא הגבלה ברכב לאנדקרוזר עם גג צלמים נפתח

מים מינרליים ללא הגבלה במהלך הספארי

פנסיון מלא בזמן הספארי – ארוחת צהריים ארוזה בשטח

כל הכניסות לשמורות, כל המיסים, הדרכה ונהג צמודים (באנגלית).

 

המחיר אינו כולל: טיסות, ארוחת ערב בלילה הראשון, ויזה בעלות 50$ במזומן בשדה התעופה, ביטוח נסיעות, טיפ לאנשי הצוות, הוצאות אישיות